021-880 950 35 تماس با ما
اینستاگرام سالیدا @salydabar
شهرک غرب بلوار دریا روبرو صرافها ، بعداز رامشه 02188095035

فروشگاه سالیدا > سفارش غذای افطاری


غذای افطاری و سحری در سالیدا 88095035

در ماه مهمانی خدا رستوران مارکت سالیدا در خدمت روزه داران عزیز می باشد. انواع غذا، آش، حلیم، دسر و نوشیدنی مخصوص روزه داران تولید می شود. اکثر مسلمانان در این ماه مبارک مهمانی های و ضیافت های افطاری برگزار می کنند. انواع خدمات غذایی برای سفره های مجلسی و شکیل افطاری شما در این مجموعه آماده ارائه می باشد. قبول سفارشات در سعادت آباد، شهرک غرب و ارسال به تمام نقاط تهران. 88095035


پک های مخصوص افطاری و سحری در سالیدا

پک افطاری

پک کامل پذیرایی افطاری

پک افطاری

قیمت پک 1 : 12000 تومان

پک افطاری

قیمت پک 2 : 15000 تومان

پک افطاری

قیمت پک 3 : 35000 تومان


پک های مخصوص ویژه روزه داران در ماه مبارک رمضان در رستوران مارکت سالیدا تهیه می شود. این پک ها شامل نان، پنیر، گردو، سبزی، خیار و گوجه، سوپ، شله زرد، خرما، حلوا، زولبیا و بامیه به صورت پک شده و آماده می باشد که برای شما در تمام نقاط تهران ارسال می شود. محتویات داخل پک ها متغییر بوده و به انتخاب شما قابل تغییر می باشد.

غذاهای مخصوص افطاری در سالیدا

آش رشته

آش رشته


آش جو

آش جو

آش شله قلمکار

آش شله قلمکار

آش دوغ

آش دوغ

آش گوجه

آش گوجه


عدسی

عدسی

سوپ قارچ

سوپ قارچ

نون پنیر سبزی

حلیم

غذای مناسب سحری

در وعده ی سحری برای جلوگیری از تشنگی در طول روز از میوه، آبمیوه و لیموی تازه استفاده کنید. بهترین نوع سحری استفاده از پلو با سبزیجات، پلو با حبوبات، غذاهای کم چرب، کم شیرین، غذاهای دارای کربوهیدرات، سبزی تازه، سالاد ها، غذاهای پروتئینی مانند مرغ و ماهی و غذاهای سیرکننده و سبک می باشد.


غذای مناسب افطاری

در وعده افطار به دلیل اینکه مدت زمان زیادی معده خالی بوده خوردن غذاهای سنگین توصیه نمی شود. روزه را با آب ولرم یا خرما باز کنید. در وعده افطار خوردن غذاهای ساده و سبک مانند نان و پنیر، سوپ، آش، حلیم، عدسی، کاچی، فرنی و انواع غذاهای آبکی توصیه می شود. برای حفظ سلامتی در ماه مبارک رمضان بهتر است وعده ی شام و افطار را از هم جدا باشد که در این فاصله معده آماده دریافت حجم بیشتری از غذا شود. بعد از وعده شام نیز خوردن میوه و سبزی برای آبرسانی بدن استفاده شود و از خوردن غذاهای شور و چرب و خیلی شیرین پرهیز کنید.


دسر های مخصوص ماه رمضان در سالیدا

فرنی

فرنی


شله زرد

شله زرد

کاچی

کاچی

 حلوا تزئین شده

حلوا تزئین شده

رنگینک

رنگینک


باقلوا

باقلوا

دسر کنافه

دسر کنافه

دسر کادایف

دسر کادایف

آبمیوه های مخصوص ماه رمضان در سالیدا

انواع آبمیوه طبیعی و تازه

انواع آبمیوه طبیعی و تازه


انواع کوکتل میوه

انواع کوکتل میوه

اسموتی انواع میوه ها

اسموتی انواع میوه ها

شربت خاکشیر

شربت خاکشیر


شربت تخم شربتی

شربت تخم شربتی

شربت خیار سنکنجبین

شربت خیار سکنجبین

لیموناد

لیموناد

درباره ی ماه مبارک رمضان

ماه رمضان نهمین ماه قمری سال است. در ادیان اسلامی رمضان به عنوان بهترین ماه سال یاد می شود زیرا روزه داری هم از نظر معنوی و هم از نظر جسمی برای انسان مفید است.
فواید معنوی روزه داری: روزه داری باعث رهایی از هرگونه افکار شیطانی، تجملات دنیایی و غلبه بر نفس می شود. همچنین باعث آرامش قلبی، تقویت اراده و صبر می شود.

فواید جسمی روزه داری: اخیرا توسط پزشکان در سراسر دنیا تحقیقاتی راجع به روزه داری انجام شده و مفید بودن روزه برای بدن اثبات شده در ماه رمضان سیستم گوارشی بدن استراحت می کند که این امر باعث تقویت سیستم بدن می شود. علاوه بر این روزه داری به تقویت مغز، قلب و پوست نیز کمک می کند. همچنین روزه داری باعث سم زدایی و افزایش سیستم ایمنی بدن می شود روزه داران چون حداقل مواد غذایی را استفاده می کنند سیستم ایمنی بدنشان مقاوم می شود.

مسلمانان بر این باورند که قرآن در این ماه نازل شده. شب قدر که یکی از مهمترین شب ها برای مسلمانان می باشد یکی از شب های این ماه است و سوره قدر در قرآن به توصیف این شب پرداخته است.


شرایط روزه داری و اعمال آن

اعمال مختلفی برای روزه داری در ماه مبارک رمضان تعریف شده ولی به طور کلی از اعمال اصلی ماه مبارک رمضان روزه داری از اذان صبح تا اذان مغرب می باشد و در روزهای ماه مبارک رمضان روزه داری بر هر انسان مکلف و سالم واجب است.