021-8868 6008 تماس با ما
اینستاگرام سالیدا @salydabar
شهرک غرب بلوار دریا روبرو صرافها ، بعداز رامشه 02188686008

کوکو سیب زمینی

کوکو سیب زمینی کوکو سیب زمینی


32,000 تومان
4.45   (از 11 رای) -
شما هم رای بدید

کوکو سیب زمینی:


کوکو از غذاهای معروف ایرانی است و ماده اصلی آن تخم مرغ می باشد، کوکو تنوع بی پایانی دارد که کوکو سیب زمینی یکی از ساده ترین آن است که به دو روش درست می‌شود؛ با سیب زمینی پخته و سیب زمینی خام. کوکو در فر و با روغن کم، یا در تابه با روغن بیشتر تهیه می‌شود.
کو کو سیب زمینی را می توان به عنوان ساندویچ برای کودکان تهیه کرد. غذایی است که می توان آن را در کمترین زمان برای بردن به سفر و پیک نیک آماده کرد.

مواد لازم برای تهیه کوکو سیب زمینی:


سیب زمینی، تخم مرغ، نمک و فلفل و زردچوبه

طرز تهیه کوکو سیب زمینی پخته:


سیب زمینی ها را می پزیم و بعد پوست میگیریم و له یا رنده میکنیم و می گذاریم تا سرد شود. بعد تخم مرغ را میزنیم تا یکدست شود و بعد سرد شدن سیب زمینی به آن اضافه میکنیم.
بقیه مواد را هم اضافه کرده و خوب ورز میدهیم.
در تابه یا ظرف نسوز روغن می ریزیم تا داغ شود و به اندازه که میخواهیم از مایع برمیداریم و در روغن می ریزیم حرارت را ملایم می کنیم با پشت قاشق روی آنرا صاف می کنیم تا سطح آن در همه جا یک اندازه شودوقتی یکطرف سرخ و طلایی شد آنرا برمی گردانیم تا طرف دیگر کوکو هم سرخ شود.

طرز تهیه کوکو سیب زمینی خام:


اول سیب زمینی ها را پوست می گیریم و رنده میکنیم، بعد از رنده کردن سیب زمینی ها آب موجود در آن را بگیرید زیرا آب موجود در سیب زمینی باعث می شود که کوکو باز شود.
حالا پیاز را هم جدا رنده می کنیم و آبش را می گیریم.
بعد هردو را در ظرفی میریزیم و به آن تخم مرغها و و بقیه مواد را به آن اضافه میکنیم و هم میزنیم.
روغن را در تابه ای داغ میکنیم و بعد مایه کوکو را در آن پهن میکنیم وقتی یکطرف آن سرخ شد کوکو را برش زده و برمیگردانیم تا طرف دیگرش هم سرخ شود. کوکوی ما آماده است و می توانیم با گوجه و خیاشور آنرا سرو کنیم.
برای خوشمزه تر شدن کوکوی سیب زمینی می توانید سبزیجات معطرو خشک مثل جعفری ، گشنیز،مرزه نعنا و سبزیجات محلی و کوهی به آن بزنید.
دلیل باز شدن کوکوی سیب زمینی هنگام سرخ کردن این است که شاید آب پیاز آن خوب گرفته نشده باشد یا در مایه کوکو به اندازه کافی تخم مرغ استفاده نشده است. در آخر اینکه ضخامت کوکو باید مناسب باشد،نه خیلی ضخیم باشد که خام بماند ونه خیلی نازک که بسوزد.


کامنت های مشتریان سالیدا در مورد کوکو سیب زمینی

به چه امتیازی میدی؟


نظر خودتون را در مورد کوکو سیب زمینی بفرمایید:

نام :


تلفن یا ایمیل (اختیاری) :


نظر شما :