021-8868 6008 تماس با ما
اینستاگرام سالیدا @salydabar
شهرک غرب بلوار دریا روبرو صرافها ، بعداز رامشه 02188686008

کتلت

کتلت


45,000 تومان
4.33   (از 3 رای) -
شما هم رای بدید

خواص کتلت:


کتلت یا شامی کباب از غذاهای پُرسی است می‌توان آن را به‌عنوان غذای آماده، غذای سفر یا ساندویچ هم مصرف کرد. کتلت با انواع گوشت چرخ‌شده گوسفند و گوساله، مرغ، ماهی تهیه می شود معمولاً بدون برنج و با نان سرو می‌شود.
این غذا برای افراد لاغر و اشخاصی که ضعف عمومی دارند بسیار مفید است. مهمترین ماده غذایی این غذا گوشت چرخ کرده گوسفند یا گوساله است گوشت در میان بهترین منابع غذای رژیمی حاوی کراتین است. این ماده مغذی به بدنسازان کمک می کند آهن بیشتری جذب کنند و به نوعی محرک رشد عضله است. گوشت سرشار از روی است .
برای انجماد گوشت چرخ کرده بهتر است حجم گوشت درون بسته و ضخامت گوشت کمتر و به صورت لایه پهن‌تر و نازک‌تر باشد و دمای فریزر هم پایین‌تر باشد، گوشت هم زودتر یخ می‌زند و هم کیفیت بالای آن از دست نمی‌رود.

مواد لازم برای تهیه کتلت:


گوشت چرخ کرده، سیب زمینی، پیاز، تخم مرغ، روغن، نمک، فلفل، زردچوبه، پودر سوخاری و پودر سیر

طرز پخت کتلت


پیاز را رنده کنید و آب آن را بگیرید سیب زمینی ها را هم روی آن رنده کنید، گوشت چرخ کرده را به همراه بقیه مواد اضافه کنید و خوب ورز بدهید تا کامل با یکدیگر مخلوط شوند.
مایه کتلت ما آماده شده تکه تکه از آن بردارید و به شکل دلخواه دربیاورید و در روغن داغ سرخ کنید و با سس دلخواهتان سرو کنید. گوشت کتلت بهتر است از سیب زمینی بیشتر باشد. بهترین سبزی برای کتلت، ترخون و مرزه است که عطر بی‌نظیری به آن می‌دهد. برای تهیه کتلت هم می توان از سیب زمینی پخته استفاده کرد هم خام، کتلت در اصل به شکل بیضی درست می شود.


کامنت های مشتریان سالیدا در مورد کتلت

به چه امتیازی میدی؟


نظر خودتون را در مورد کتلت بفرمایید:

نام :


تلفن یا ایمیل (اختیاری) :


نظر شما :